Jestem tutaj

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE OD ŚRODKA


O Łazienkach miałam napisać sporo później. Połączyć zarówno wnętrza tego miejsca jak i piękno zewnętrzne i ten niepowtarzalny klimat. Ale postanowiłam to rozdzielić. Mamy w planach powrót w to miejsce aby trochę łącząc zabawę ze zwiedzaniem przemierzyć każdy skrawek tej ziemi, śledząc trasy i wskazówki zamieszczone na Mapie Wodnej (można znaleźć ją na miejscu w formie papierowej, jak i na stronie). Łazienki mają naprawdę masę fantastycznych miejsc do zaoferowania, pawie (których wyjątkowo nie spotkaliśmy podczas tego pobytu), możliwość przepłynięcia gondolą po rzece (z czego skorzystaliśmy, głównie po to aby poczuć jak to jest płynąć gondolą w Łazienkach - jakoś nas nie rzuciło na kolana, ale chociaż wiemy już jak to jest płynąć gondolą w Łazienkach :) ). Jeśli ciekawią Was Łazienki i ich zakamarki, to niedługo wrócimy a tymczasem dzielimy się wnętrzami jakie dane nam było zwiedzić: Starą Oranżerią; Białym Domem i Pałacem na Wyspie. Bez dwóch zdań warto będąc tam zajrzeć także do wnętrz tych pełnych historii miejsc. STARA ORANŻERIA


BIAŁY DOM

Tu spotkała nas kolejna niespodzianka, gdyż Biały Dom właśnie tego dnia, otworzył po raz pierwszy dla zwiedzających swoje pierwsze piętro nie tyle podczas pandemii, co okazuje się, że pierwszy raz od bardzo dawna, gdyż był długo w renowacji. Fajne uczucie, móc odwiedzić to miejsce jako jedni z pierwszych po tak długiej przerwie i w dodatku w nowej odsłonie. 
PAŁAC NA WYSPIE

Najbardziej znane i najliczniej odwiedzane (z zewnątrz) miejsce w Łazienkach. 


Byliśmy tam dość późno a o 16.00 wnętrza się zamykały.  Pozostaliśmy więc przy tych trzech powyższych pozycjach, ale i tak się z tego bardzo cieszę, bo zrobiły na mnie/na nas naprawdę niesamowite wrażenie.. 
Ciąg dalszy nastąpi... 

Komentarze

 1. Nie byłam tam nigdy. Raz w parku, lecz we wnętrzach nie. Zdecydowanie trzeba to nadrobić!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widzisz nie tylko Ty, bo ja też od nastu lat, zaglądałam raz na jakiś czas do Parku ale nie do wnętrz :) Ale faktycznie, warto tam zajrzeć. Pozdrawiam również znad kubka z kawą :)

   Usuń
 2. Uwielbiam Łazienki Królewskie, park i wnętrza. Moim ulubionym jest Stara Oranżeria :) Piękne zdjecia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dzięki za Twoją obecność w blogowej przestrzeni...