Jestem tutaj

O blogu


Blog jest o podróżach, planowanych na własną rękę, niskobudżetowych w ilości dwóch osób: mama i syn. 

GENEZA POWSTANIA BLOGA

Blog powstał w kwietniu 2018 roku, kiedy to dosłownie z palcem po mapie trafiliśmy na cudowne miejsce  o którym za wiele nie pisano. Wtedy powstała nazwa "Niewydeptane" a "ścieżki" wzięły się ze ścieżek jakimi musieliśmy przedzierać się aby dotrzeć na wały z których rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok. Na początku były miejsca do których docieraliśmy samochodem, jednak gdy w czerwcu 2019 roku spełniło się jedno z największych marzeń podróżniczych i postawiliśmy swoje stopy na hiszpańskim Camino - nasze podróże całkowicie zmieniły swój bieg. Ścieżki naprawdę zaczęły być ścieżkami po których szliśmy pokonując kolejne kilometry, wzniesienia.. I tak do dzisiaj. 


O NAS

Renata, rocznik '83. Z wykształcenia dziennikarz i familiolog. 
Filip, rocznik 2011. W wieku 3 lat stwierdzono afazję dziecięcą. 
Miłość do podróży była we mnie od zawsze, od kiedy pamiętam, choć bardzo długo nie miała możliwości realizowania się. I ku sprzeczności stereotypom podróże nabrały realnego wymiaru w momencie kiedy podobno samotne podróżowanie z dzieckiem dotkniętym pewnymi brakami rozwojowymi - jest niemożliwe, trudne, niebezpieczne, nierozsądne, nieodpowiedzialne itd...
W naszym odczuciu jest cudowne, lecznicze, spójne z pragnieniami naszej duszy, naszej wewnętrznej wrażliwości, naszego postrzegania piękna i naszej wręcz dziecięcej ciekawości świata, otwarcia na inność, na ludzi, na świat, na nieznane.. 

Poniekąd ten blog to pokazanie, że niemożliwe jest tylko w naszych głowach a świat staje otworem dla tych, którzy ten świat chcą poznać, bez względu na pełno czy niepełnosprawność; bycie we dwoje czy w pojedynkę, posiadania pełnej czy niepełnej rodziny.. Świat ma miejsce dla każdego, kto chce być jego częścią. 


PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
email: blogowanieteraz@gmail.com
IG: @niewydeptane

Komentarze